Žiť v súlade s prírodou je veľmi dôležité.

8. januára 2020

Architektonický koncept projektu Dubičný potok rešpektuje okolité prostredie a vďaka vhodne zvoleným materiálom a farbám pomáha vytvoriť jednotný vizuálny charakter mestského prostredia.

Rezidenčné domy s príjemnou mierkou ponúknu široký výber bytov o dispozíciách 1kk až 4kk, pričom každý byt má balkón, lodžiu alebo terasu, prípadne ich kombináciu. Veľkoplošné francúzske okná prepoja byt s loggiami a terasami, zaistia presvetlený interiér a vytvoria pocit spätosti s vonkajšou zeleňou. Materiálové a farebné riešenie domov bude čisté a jednoduché. Okrové vertikálne pásy tenkovrstvovej fasády budú najvýraznejším prvkom bytových domov. V kombinácii s bielou a oceľovým exteriérovým zábradlím dodajú budovám ľahkosť a dokonale zapadnú do okolitého prostredia.

Kladieme veľký dôraz na udržateľnú architektúru a minimalizovanie dopadov na životné prostredie. Dôležitým prvkom v projekte je nahradenie klasických striech – zelenými strechami, ktoré pridávajú na atraktivite obytnej zóny a sú súčasťou nášho ekologického prístupu. Ďalším atribútom udržateľnej výstavby bude podzemné parkovanie, ktoré nenarúša povrchový ráz miesta, čím poskytuje viac miesta pre zelené plochy a oddychové zóny, ktoré budú zohrávať v projekte Dubičný potok významnú úlohu.